czwartek, 23 stycznia 2014

Moja przygoda z decoupage

Hej, dziś opowiem wam o tym jak zaczęła się moja przygoda z decoupage, co to jest decoupage, i co będzie wam potrzebne jeśli też chcecie mieć nowe hobby.

Co to jest decoupage?

Więc tak moimi słowami to technika ozdabiania min. drewna, styropianu, tektury. Wzory wychodzą poprzez nakładanie na siebie wielu warstw farb, podkładów itp. Jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej to kliknijcie :)


Jak zaczęła się moja przygoda z decoupage?

Ja decoupage tworzę od wakacji. Stwierdziłam, że trzeba próbować nowych rzeczy i stawiać sobie wyzwania. Moje wyzwanie to decoupage. Myślałam że to będzie coś prostego. No bo czy nałożenie na siebie kilka warstw farby i podkładów jest trudne? Myliłam się bardzo. Żeby praca wyszła godna poświęcenia uwagi trzeba poświęcić na nią sporo czasu. Ja już się nauczyłam robić decoupage i przychodzi mi to z łatwością. Jeżeli wy robicie to nie poddawajcie się wystarczy trochę czasu i się oswoicie. A wszystkich zachęcam do rozpoczęcia " Przygody z decoupage"

Co jest potrzebne do tworzenia decoupage?

Jeśli zaczynacie czy tez chcecie zacząć to wystarczy wam zestaw z allegro. Ja tak właśnie zaczęłam. Ja za swój zestaw zapłaciłam ok.40 zł. Tak zestaw zawiera wszystko czego potrzebujecie, czyli : farba jasna, ciemna, krak, klej i podkład, werniks końcowy, 2 pędzelki, gąbkę do szorowania. Ja z zestawem dostałam instrukcję, serwetki i drewniany serwetnik. Decoupage możecie robić za pomocą serwetek lub papieru ryżowego. Ja korzystam z serwetek, ponieważ są tańsze.


źródło zdjęcia- zszywka.pl


Na dziś to wszystko mam nadzieję że niektóre osoby zachęciła do zaczęcia robienia decoupage ~Alex :)

2 komentarze:

  1. Odpowiedzi
    1. Naprawdę polecam. Doskonały pomysł na zabicie czasu :) ~ Alex

      Usuń